Havlíčkovo náměstí 19
580 01 Havlíčkův Brod

Otevírací doba:

Úterý - Neděle
9 - 12 a 13 - 17 hod

O projektu

 Vítejte na stránkách, kde chceme ve všech směrech představit Karla Havlíčka a vše s ním spojené. Smyslem těchto stránek není předložit návštěvníkovi kompletní interpretaci této výrazné osobnosti českých dějin, ale nabídnout konkrétní odkazy. Jde tedy o jakýsi rozcestník mající za svůj, nutno říci stálý, úkol centralizovat dostupná místa obsahující a zabývající se slavným novinářem. Jinými slovy nechceme z návštěvníka udělat konzumenta (nebo plagiátora) zpracovaných faktů, ale aktivního a zajímajícího se badatele, který si ke svému cíli najde skrze tyto stránky cestu.

KHB je natolik rozsáhlé téma, že jsme byli nuceni jej rozdělit do skupin, aby návštěvník nebyl doslova ztracen. Předpokládáme, že tento web bude navštíven buď s cílem získat konkrétní informaci nebo obecné povědomí o Karlu Havlíčkovi. Obě možnosti podporujeme a jsme za ně rádi.

Dovolte na závěr ještě rozvést, co je zmíněným stálým úkolem těchto stránek. Internetová síť je natolik žijící a proměnlivou entitou, že ze dne na den se zde mohou objevit nové zajímavé články, další zveřejněné kopie havlíčkovských knih, jsou doplněny databáze tématických studií, nebo se změní příslušný odkaz na jiný. My se budeme snažit vše zachytit a zde publikovat. V tomto směru určitě oceníme jakákoliv upozornění z Vaší strany, protože i Vy můžete přispět velkou měrou k našemu úkolu.

Tým pracovníků Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod